Czym dokładnie jest konfekcjonowanie? Dla laika, pojęcie to może być bardzo skomplikowane i trudne do wyjaśnienia. Jak się jednak okazuje, odpowiedź na pytanie: Co to jest konfekcjonowanie, jest bardzo prosta. Gdybyśmy mieli posłużyć się definicją, która zawarta jest w słowniku, spokojnie można byłoby użyć sformułowania, które mówi o tym, ze konfekcjonowanie to dzielenie towaru na porcje, zanim zostanie zapakowany. Tym samym, bardzo łatwo jest powiązać konfekcjonowanie towarów z ich dystrybucją do sklepów. Dlaczego jednak czynność taka jak konfekcjonowanie jest ważna? Na te i wiele innych pytań związanych z tym zagadnieniem, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.
Przede wszystkim – wyznacznik jakości
To, od czego należy zacząć rozważania na temat pojęcia, jakim jest konfekcjonowanie, to jego wpływ na sprzedaż konkretnych produktów. Jeśli zostaną one we właściwy sposób podzielone, a jakość każdej porcji będzie możliwie jak najlepsza, wówczas jest całkiem duże prawdopodobieństwo, że dany towar będzie cieszył się bardzo dużą popularnością. Innymi słowy – będzie się sprzedawał. Żeby jednak tak się stało, bardzo ważne jest to, aby konfekcjonowanie logistyka była odpowiednio zaplanowana. Praca z produktami, szczególnie jeśli chodzi o ich właściwe porcjowanie, wymaga dużej skrupulatności. Nie może jednak być też tak, że konfekcjonowanie zajmuje ogromną ilość czasu – w takim przypadku, może dojść do sytuacji, w której wystąpią opóźnienia w dostawie konkretnych produktów do sklepu. Dlatego też, logistyka w przypadku konfekcjonowania, właściwe zarządzenia tym procesem, odgrywa kluczową rolę, jeśli chcemy, aby zostało ono dobrze wykonane.
Czy właściwe konfekcjonowanie towarów ma wpływ na sprzedaż?
Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy konfekcjonowanie ma bezpośredni wpływ na sprzedaż konkretnych produktów. Jak się okazuje – ma i to bardzo duży. Kiedy klient wybiera produkt, zwraca uwagę na jego jakość. W przypadku towarów, które wcześniej są porcjowane – zwraca uwagę na to, jaka jest jakość porcji. Jeśli jest ładna, duża i w dodatku zapakowana we właściwy sposób, klient wybiera dany produkt i go kupuje. Docelowo – wraca po ten sam produkt konkretnej marki.