Uncategorized

Palcowe czy diamentowe frezy do drzwi?

Nawet najlepsza jakościowo frezarka nic nie wskóra, gdy korzysta się z nieodpowiednich frezów. Obróbka twardego drewna na drzwi jest naprawdę trudnym zadaniem, dlatego też warto postawić na solidne frezy, dzięki którym praca stanie się czystą przyjemnością.

Frezy palcowe

W dzisiejszych czasach bardzo wiele firm stolarskich korzysta z frezów palcowych, które doskonale nadają się do obróbki płyt MDF. Warto wspomnieć również i o tym, że palcowe frezy poradzą sobie nawet z aluminium i różnorodnymi tworzywami sztucznymi.

Osoby, które cenią sobie najwyższą jakość frezowania i olbrzymi komfort podczas pracy powinny postawić na produkty pełnowęglikowe, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Producenci oferują nie tylko frezy z długimi krawędziami skrawania, ale również specjalne mikrofrezy, które mają szerokie zastosowanie. Na półkach sklepowych można znaleźć modele z jednym albo dwoma ostrzami skrawającymi.

Diamentowe ostrza dla wymagających

Diamentowe frezy do drzwi jak łatwo się domyślić wykonane są w całości z najtwardszego materiału, dlatego też poradzą sobie nawet w najtrudniejszych zadaniach. Frezy diamentowe wykorzystywane są głównie w przemyśle, gdzie jak powszechnie wiadomo obróbka drewna odbywa się w sposób ciągły.

Diamentowe frezy do drzwi mogą pochwalić się nawet 100 krotnie większą żywotnością niż konkurencyjne rozwiązania. Jedyną wadą jest tak naprawdę bardzo wysoka cena. Warto wspomnieć również i o tym, że diamentowe frezy mogą być wykorzystywane tylko w tych urządzeniach, które zapewniają odpowiednią prędkość obrotową.

Jak ostrzyć frezy do drzwi?

Zakup nowych frezów to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby służyły one sprawnie należy pamiętać o ich systematycznym ostrzeniu. Frezy proste można ostrzyć na własną rękę. Za pomocą prostej szlifierki można dokładnie naostrzyć poszczególne ostrza.

Problem pojawia się dopiero przy ostrzeniu bardziej skomplikowanych frezów. Mowa tutaj oczywiście o frezach spiralnych i diamentowych. Aby naostrzyć frezy tego typu trzeba niestety skorzystać z pomocy odpowiednich urządzeń, dlatego też ostrzenie warto zlecić specjalistycznym firmom. Dzięki naostrzonym frezom praca będzie wydajniejsza, szybsza i mniej męcząca, dlatego też warto pracować zawsze na odpowiednio przygotowanych frezach.

Frezy do produkcji drzwi posiada w swojej ofercie firma Frezwid