Czy ktoś z nas słyszał już o procesie, jakim jest konfekcjonowanie towaru? Nawet jeśli sama nazwa obiła nam się o uszy, z pewnością była na tyle ciężka, że zrezygnowaliśmy z próby wgłębienia się w jej znaczenie. Rzeczywistość jest jednak nieco inna, bowiem pojęcie to oznacza nic innego, jak przygotowanie towaru do ostatecznej sprzedaży. Brzmi prosto i jasno, prawda?
Jak wygląda konfekcja towaru? Przygotowywanie produktu krok po kroku
W konfekcjonowanie towaru wchodzi wiele procesów, z których nie każdy musi zostać wprowadzony do naszego produktu. Do takich zalicza się np. foliowanie, stosowane przede wszystkim w artykułach reklamowych, kalendarzach, materiałach promocyjnych, artykułach biurowych czy odzieży. Nie musi to jednak oznaczać, że nie możemy zastosować foliowania w naszym produkcie. Tutaj nie ma bowiem żadnych ograniczeń, a wszystko możemy dostosować do indywidualnych potrzeb.
Co wchodzi w konfekcję towaru?
Pakowanie i konfekcjonowanie towaru nie ogranicza się tylko i wyłącznie do samego foliowania. W skład konfekcji towaru wchodzi także: nadawanie etykiet, kodów kreskowych, dbanie o estetykę produktu. To ten trzeci aspekt jest najważniejszy, bowiem żaden towar nie sprzeda się z sukcesem, jeśli jego wygląd nie przyciąga kupujących. Przyznajmy sami przed sobą, ile razy w życiu kupiliśmy coś tylko dlatego, że ładnie wyglądało, a nie dlatego, że czytaliśmy o tym recenzje i było nam to potrzebne?
Pakowanie i konfekcjonowanie towarów – komu zlecić?
Wiele osób zastanawia się, komu powinni zlecić proces konfekcjonowania towarów. Istnieje wiele firm specjalizujących się w takich zadaniach. Są to przede wszystkim firmy logistyczne, jak i firmy zajmujące się etykietowaniem. To właśnie w tych miejscach zlecimy przygotowanie naszego produktu do sprzedaży, jak i jego dystrybucję – mamy więc 2 w 1. Musimy jednak pamiętać, że konfekcja towaru nie ingeruje w fizyczny wygląd produktu. Cechy mogą ulec modyfikacji, ale sam produkt nie może zmienić się np. pod względem kształtu czy składu. Sytuacja, w której klient ma do czynienia z produktem innym, niż na początku jest nie do pomyślenia. Dlatego jeśli zastanawiamy się, komu powinniśmy powierzyć konfekcję towaru, jak i jego pakowanie, najlepiej zajmie się tym centrum logistyczne.